Spotkanie Formacyjne w Toruniu.

Spotkanie Formacyjne w Toruniu.

20 października odbyło się w Toruniu spotkanie formacyjne na które przybyło blisko 150 członków Katolickiego Stowarzyszenia ”Civitas Christiana” z Bydgoszczy, Rypina, Ślesina, Wąbrzeźna i Torunia.

Główną inspiracją i tematem przewodnim tego wydarzenia było przybliżenie nauczania bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski i Św. Jana Pawła II w kontekście zawierzenia losów Polski i Polaków Matce Bożej. Stąd też i wybór miejsca spotkania.

W drodze do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, uczestnicy zatrzymali się w Górsku, w miejscu poświęconym bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce. To tam zaczęła się jego męczeńska śmierć.  Członkowie Stowarzyszenia złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem upamiętniającym to wydarzenie.

O godzinie 15.00 wszyscy zgromadzili się w Sanktuarium na nabożeństwie poświęconym tajemnicy Bożego Miłosierdzia – Koronce. Następnie przedstawiona została historia tej wyjątkowej świątyni.

Dla uczestników toruńskiego spotkania, Bractwo Literackie z Rypina, składające się z członków Stowarzyszenia , przygotowało i przedstawiło specjalny program słowno-muzyczny jako „Dziękczynienie za posługę św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego”, który został entuzjastycznie przyjęty przez widzów.

Najważniejszym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. Kanonik Wojciech Miszewski, a współsprawowali ks. Prałat Tadeusz Zaborny –asystent kościelny oddziału z Rypina,

Andrzej Laskosz CSsR- kustosz Sanktuarium, O. Jan Król CSsR- Dyrektor Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Jana Pawłą II w Toruniu.