Życzenia Wielkanocne Anno Domini 2020

W imieniu Zarządu Oddziału Okręgowego w Toruniu składam Państwu, drodzy członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, najserdeczniejsze życzenia błogosławionych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Po czterdziestu dniach Wielkiego Postu, wchodzimy w okres Triduum Paschalnego, tak innego niż zawsze.

Chciałbym w tym miejscu przytoczyć słowa św. Jana Pawła II, którego 15 rocznicę śmierci niedawno wspominaliśmy, a który podczas swojego pierwszego orędzia „Urbi et orbi”, pt. „W dniu zmartwychwstania – początek nowej nadziei”, wygłoszonego w niedzielny wielkanocny poranek 1979 r. powiedział:

Oto Dzień, który Pan uczynił!

Oto Dzień powszechnej nadziei. Dzień, w którym wokół Zmartwychwstałego skupiają się i łączą wszystkie ludzkie cierpienia, rozczarowania, upokorzenia, krzyże, naruszona godność ludzka, gdzie naruszone życie ludzkie, ucisk, przymus, wszystkie rzeczy, które wielkim głosem wołają:
Victimae paschali laudes immolent Christiani.
„Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary Składają jej wierni uwielbień swych dary!”
Zmartwychwstały nie oddala się od nas; Zmartwychwstały powraca do nas. „Idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami…” (Mk 16, 7).

On idzie wszędzie tam, gdzie oczekuje Go więcej ludzi, gdzie jest większy smutek i trwoga, gdzie są większe nieszczęścia i łzy. Idzie, aby światłem zmartwychwstania opromienić to wszystko, co podlega ciemnościom grzechu i śmierci.

 

Niech słowa naszego Wielkiego Papieża będą dla nas drogowskazem w tym trudnym czasie!

Łączę się z Wami w modlitwie

Piotr Hoffmann
Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego
Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”
w Toruniu


Poniżej składam również na Państwa ręce życzenia od Prezesa Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Sławomira Józefiaka oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Tomasza Nakielskiego.