Wręczenie Dekretów Członkom Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Toruńskiej

18 listopada w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się spotkanie ks. biskupa Wiesława Śmigla z przedstawicielami Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Toruńskiej.

Po wspólnej modlitwie, biskup Wiesław Śmigiel wręczył dekrety przedstawicielom, którzy przez najbliższe 5 lat będą reprezentować poszczególne stany i wspólnoty diecezji toruńskiej. Do Rady Ruchów i Stowarzyszeń powołany został Przewodniczący Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Piotr Hoffmann. Następnie Ksiądz Biskup wprowadził zebranych w program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

W spotkaniu uczestniczył również biskup Józef Szamocki, który przedstawił plan obchodów dwóch ważnych jubileuszy. W 2024 roku minie 25. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w diecezji toruńskiej i beatyfikacji ks. Stefana Frelichowskiego, a także 40. rocznica uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszki.

 

W nadchodzącym roku diecezja przeżyje również peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów, która rozpocznie się 17 lutego.