Włocławek: Polska pod Krzyżem

Ponad 60 tysięcy osób wzięło udział w centralnym wydarzeniu akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”, jakim była Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Koncelebrował ją biskup świdnicki Ignacy Dec, przewodniczący Rady KEP ds. apostolstwa świeckich.

Bezpośrednim przygotowaniem do Eucharystii była modlitwa Koronka do Miłosierdzia Bożego. W jej trakcie, przez plac utkany wielokolorowym tłumem młodszych i starszych, często całych rodzin, z powiewającymi flagami i transparentami sygnalizującymi miejsca, z których przyjechali uczestnicy spotkania, do ołtarza zbliżała się procesja wejścia, na czele której niesione były relikwie Krzyża Świętego przywiezione z włocławskiej katedry. Modlący się w sektorach ludzie klękali przed drzewem Krzyża, bądź przyjmowali modlitewną pozę w kształcie krzyża rozkładając na szerokość ręce.

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć członków „Civitas Christiana”, którzy dodatkowo włączyli się w oprawę liturgiczną mszy. Oddział Okręgowy w Toruniu reprezentowali członkowie Zarządu Piotr Hoffmann oraz Katarzyna Kluzik. Organizatorem wydarzenia ewangelizacyjnego „Polska pod Krzyżem” jest diecezja włocławska oraz fundacja Solo Dios Basta. To kontynuacja wcześniejszych inicjatyw, takich jak „Wielka Pokuta” czy „Różaniec do granic”.

Szersza relacja:

Kuria Diecezji Włocławskiej – Polska pod Krzyżem we Włocławku.

Po godzinie 20 na lotnisku w Kruszynie rozpoczęła się Droga Krzyżowa – kolejny punkt akcji „Polska pod Krzyżem”. Jej niezwykłość polegała nie tylko na tym, że odprawiona została w plenerze – na lotnisku, pośród morza świateł świec trzymanych w dłoniach wiernych, ale także dlatego, że oprócz słów Pisma Świętego zebrani wysłuchali świadectw osób świeckich i duchownych, o ich doświadczeniu krzyża. (Ciąg dalszy relacji – Kuria Diecezji Włocławskiej).

Informacje ze strony Kurii Diecezji Włocławskiej – https://www.diecezja.wloclawek.pl/

Więcej zdjęć: