VI Anielskie Spotkania

Zobacz fotorelację przygotowaną przez Marcina Macieja Krupę:

29.09.2011 – Zlot aniołków. Inauguracja VI Anielskich Spotkań w Toruniu – „Toruńska Grupa Teatralna EFATA” spektakl „Miasto Aniołów – po drugiej stronie lustra”


30.09.2011 – Przedstawienia teatralne o tematyce anielskiej w wykonaniu grup reprezentujących Warsztaty Terapii Zajęciowej w Toruniu i Brodnicy. Koncert: Marek Gałązka z zespołem – Pieśni Edwarda Stachury, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – Pieśni Okudżawy, Wysockiego, Biczewskiej, Jacek Beszczyński z zespołem „Strusie 4” – Piosenki Gordona Haskella

01.10.2011 – „Anioły w sztuce” – Wystawa dzieł sztuki będących w zbiorach Muzeum o tematyce anielskiej połączona z prelekcją Anny Kroplewskiej – Gajewskiej. Koncert „Głosy Anielskie” – operowe i operetkowe arie w wykonaniu: Małgorzaty Długosz, Agnieszki Olszewskiej,Adama Zaremby, Akompaniament – Wojciech Sarba

02.10.2011 – Koncert galowy z udziałem: Aloszy, Jacka Beszczyńskiego, Kasi Gucajtis. Wręczenie statuetek Aniołów 2011

Toruń to miasto aniołów, wielokrotnie słyszymy to określenie. Nie sposób nie zauważyć sylwetek aniołów rozsianych na fasadach budynków starówki, jak również w herbie – sylwetki klęczącego anioła trzymającego tarczę herbową, stanowiącego jeden z najważniejszych symboli Grodu Kopernika. VI Edycja Anielskich Spotkań w Toruniu pokazuje nam, co czyni Toruń miastem aniołów. Festiwal ten propaguje ideę wolontariatu i pomocy bliźnim. Ukazuje nam, że każdy z nas może być aniołem. Same ramy czasowe festiwalu Anielskich Spotkań nie są przypadkowe, ponieważ rozpoczyna się on (29 września) w Święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a kończy się (2 października) w Święto Anioła Stróża. W trakcie festiwalu przyznawane są nagrody Toruńskiego Anioła. Jest to nagroda kapituły anielskiej za pochylenie się nad bliźnim i otulenie go anielskim ramieniem. Tegorocznymi Laureatami są:

  • Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski – Prezes Krajowego Zarządu Fundacji im. Brata Alberta,
  • Marta Kowaliszyn – Prezes Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski,
  • Katarzyna Śmigielska – Prezes Fundacji Feniks.

Przebieg tegorocznej edycji można zobaczyć w fotorelacji przygotowanej przez Marcina Macieja Krupę, zamieszczonej w górnej części artykułu. VI Anielskie Spotkania zostały dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Torunia.

Organizator:

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

Fundacja „Światło”

Współorganizatorzy:

Urząd Marszałkowski województwa kujawsko – pomorskiego w Toruniu,

Urząd Miasta Torunia,

Patronat Honorowy:

Piotr Całbecki – Marszałek  województwa kujawsko – pomorskiego,

Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia