Statuetki Toruńskiego Anioła przyznane po raz 13!

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” po raz 13. zorganizowało Anielskie Spotkania – festiwal tworzony z myślą o wolontariuszach. Tradycyjnie podczas koncertu galowego, który odbył się w niedzielę 30 września w sali konferencyjnej Hotelu Filmar, wyróżniającym się społecznikom wręczono pamiątkowe statuetki.

Organizatorzy festiwalu Anielskie Spotkania już po raz 13. zaprosili torunian na szereg wydarzeń kulturalnych – warsztatów i koncertów, podczas których nie zapomniano o tym, co od początku przyświeca organizatorom „Spotkań” – o pomocy drugiemu człowiekowi.

Chcemy świętować i radować się osobami, które dzielą się sobą z innymi, najbardziej potrzebującymi. To dla nas wielka radość, że możemy pokazać innym tych, którzy działają na rzecz drugiego człowiekaprzyznał otwierając niedzielny koncert galowy Piotr Hoffman, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Toruniu.

Tradycyjnie wyróżnienia – statuetki aniołów – przyznano w trzech kategoriach: ogólnopolskiej, regionalnej i miejskiej.

Nagrodę za działalność ogólnopolską odebrał ks. prof. Waldemar Cisło z polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które zajmuje się m.in. pomaganiem chrześcijanom na całym świecie i wspieraniem nowej ewangelizacji.

W kategorii regionalnej organizatorzy festiwalu uhonorowali Fundację Sedeka – OPP Ave Team ze Ślesina, której członkowie od wielu lat starają się pomagać przede wszystkim seniorom.

Anioła otrzymał także toruński społecznik i aktywista Robert Olkowski. Uhonorowano go nagrodą w kategorii miejskiej za organizowanie cyklicznych imprez charytatywnych m.in. „Za każdy uśmiech dziecka” i ‘Podarujmy Iskrę Nadziei”.

Organizatorzy festiwalu specjalnymi wyróżnieniami podziękowali także: prezes Fundacji „Światło” Janinie Mirończuk, dziennikarce TV Toruń Marii Choduń i prezydentowi Michałowi Zaleskiemu, którzy otrzymał w prezencie akwarelę na płótnie białoruskiego artysty Aleksandra Popowa, przedstawiającą katedrę w Mount-Saint-Michel we Francji.

12 lat temu Jacek Beszczyński z Piotrem Hoffmannem pojawili się z pomysłem na zorganizowano wyjątkowego festiwalu, sprowadzał się on do tego, aby na przełomie września i października Toruń żył anielskimi przesłaniami. Od razu zgodziliśmy się wesprzeć organizatorów tego wydarzeniawspominał prezydent dziękując za wyjątkowy upominek. – Te 13. edycji Anielskich Spotkań pokazały nam potęgę pomocy, która wiąże tych, którzy jej  potrzebują i tych, którzy chcą pomagać. Festiwal trwa kilka dni, ale przez cały rok powinniśmy pamiętać o festiwalowym przesłaniu.

Całą galę uświetnił koncert znanej aktorki i wokalistki Klementyny Umer, która wraz z zespołem wykonała najpiękniejsze polskie piosenki o miłości.

Festiwal Anielskie Spotkania potrwa do 4 października. Zaplanowano jeszcze m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Alicję Bogacką, koncert „Piosenki dla Nadziei”, wernisaż zdjęć Urszuli Sobkowiak i koncert muzyki cerkiewnej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia oraz Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Adrian Aleksandrowicz (www.torun.pl) fot. Adam Zakrzewski (główne), Damian Fajfer (galeria).