Samemu Bogu przez Maryję! – peregrynacja relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego

Już 28 stycznia rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego w Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” pod hasłem: Samemu Bogu przez Maryję!

W piśmie Zarządu skierowanym do członków i sympatyków Stowarzyszenia przedstawiono główne założenia przyświecające peregrynacji:

Wrześniowa uroczystość beatyfikacyjna Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego była długo oczekiwanym wydarzeniem w naszej Ojczyźnie. W sposób szczególny ten dzień, 12 września 2021 r. przeżywaliśmy także my, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

 

Przed niemal 9 laty, w maju 2013 r. na Jasnej Górze, u stóp Królowej Polski – Jasnogórskiej Bogurodzicy uroczyście obraliśmy Kard. Stefana Wyszyńskiego za Patrona naszego Stowarzyszenia. Przez ostatnie kilka lat staraliśmy się, aby ten doniosły akt nie był tylko symbolicznym, odnotowanym w archiwach wydarzeniem. Poza czytelną deklaracją, przyjęliśmy bowiem tym samym zobowiązanie pielęgnowania i popularyzacji nauczania Prymasa Tysiąclecia wraz z modlitwą o Jego rychłą beatyfikację.

 

Dlatego w 2015 r. przeżywaliśmy w Stowarzyszeniu ogólnopolską peregrynację relikwii św. Jana Pawła II w intencji beatyfikacji naszego Patrona. Przez kolejne lata z troską pielęgnowaliśmy to modlitewne doświadczenie uczestnicząc w Mszach św. w intencji beatyfikacji, które odprawiane były 28 dnia każdego miesiąca w różnych częściach Ojczyzny i licznie pielgrzymując corocznie na Jasną Górę z modlitwą o wyniesienie na Ołtarze naszego Patrona.

 

Myśli i modlitwę kierowaliśmy ku Stefanowi Wyszyńskiemu także podczas Nowenny do św. Józefa z okazji 40. rocznicy śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w intencji Jego rychłej beatyfikacji. Zapoczątkowana w marcu 2021 r. Nowenna była także duchowym przygotowaniem do wrześniowej uroczystości beatyfikacyjnej, która miała miejsce z naszym udziałem w Świątyni Opatrzności Bożej.

 

Dziś możemy z chrześcijańską radością zawołać „Nasz Patron – Błogosławionym!”. Jednak nie zwalnia nas to z przyjętych przed kilkoma laty zobowiązań. Dar postawy życiowej i nauczania Prymasa Tysiąclecia, którego fundamentem jest ponadczasowe przesłanie ABC Społecznej Krucjaty Miłości, troska o prawość sumienia Polaków i budowanie ładu w oparciu o miłość i sprawiedliwość społeczną to zadanie, które nie straciło na aktualności.

 

Wdzięczni za beatyfikację tak wielkiego Patrona, rozpoczynamy w naszym Stowarzyszeniu ogólnopolską peregrynację Jego relikwii i zachęcamy wszystkich do udziału w osobistym, duchowym spotkaniu z Błogosławionym.

 

Niech w tej peregrynacji towarzyszą nam intencje własne, wspólnotowa modlitwa i odbudowa duchowej więzi członków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

 

Mając świadomość współczesnych wyzwań, trudności i przeciwności, miejmy w sercach – wzorem błogosławionego Patrona – chrześcijańską nadzieję, wypraszajmy u Boga siłę oraz ewangeliczny entuzjazm w podejmowanej przez nas codziennej pracy.

 

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

 

Transmisja Mszy Świętej rozpoczynającej peregrynację pod przewodnictwem ks. dra. Dariusza Wojteckiego odbędzie się 28 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 w kaplicy znajdującej się na terenie Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Choszczówce. Zapraszamy do wspólnego przeżywania peregrynacji!