Fotorelacja: ROK – Refleksja o Kapelańskim

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Toruniu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej „ROK – Refleksja o Kapelańskim”, który odbędzie się 12 września (czwartek) o godz. 18:00 w Galerii OMEGA im. Marka Hoffmanna, ul. Przedzamcze 12/4. Wystawę będzie można zwiedzać już od 5 września 2019 r.

Wystawa ROK – Refleksja O Kapelańskim jest zbiorową prezentacją refleksji 29 artystów, głównie z Wrocławia i Torunia, ale też z Berlina, Ciechocinka, Elbląga, Lublina, Poznania, Warszawy, Włocławka czy Zagnańska, związanych w różny sposób i na różnych etapach, o artyście, refleksji, które wyrażone zostały w formie obrazu malarskiego.

Minął rok od czasu kiedy odszedł z tego świata dr Wojciech Kapelański (1944-2018) – malarz, rysownik, pedagog. Pochodzący z Gniewkowa artysta kształcił się w PWSSP w Gdańsku, a następnie we Wrocławiu. Tamże zrealizował doktorat w dyscyplinie malarstwo. W latach 1971-84 był pedagogiem w macierzystej uczelni na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Na przełomie lat 70. i 80. Samodzielnie prowadził kształcenie w dyplomującej Pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce. W latach 1985-1993 przebywał w Kanadzie. Po powrocie związał się z Toruniem.

FOTORELACJA: