[FOTORELACJA] Prowincja Sakralnie

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Toruniu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej „Prowincja sakralnie”, który odbędzie się 28 września (sobota) o godz. 17:00 w Galerii OMEGA im. Marka Hoffmanna, ul. Przedzamcze 12/4.

Zdjęcia z wernisażu – https://omega.civitaschristiana-torun.pl/prowincja-sakralnie/

Wystawa zorganizowana w ramach XIV Anielskich Spotkań w Toruniu prezentuje prace członków Stowarzyszenia Artystycznego Prowincja, związanych z miejscowością Siedliszcze k. Chełma. Nazwa tej niezwyczajnej grupy twórczej, kieruje naszą uwagę ku wschodniemu Pograniczu. Owo Pogranicze, jak pokazuje historia, to ziemia niespokojna, przez którą od zarania przetaczały się dziejowe niepokoje i konflikty. Przyjęcie chrześcijaństwa, najważniejsze wydarzenie w ponad tysiącletniej historii tej krainy, sprawiło, że przez kolejne stulecia spotykał się tutaj Wschód z Zachodem – wschodni mistycyzm z racjonalną myślą filozoficzną.

„Prace prezentowane są z jednej strony bardzo emocjonalne, intuicyjne, z drugiej – przemyślane i racjonalne; odwołania do bogatej tradycji i symboliki chrześcijańskiej oraz hymny na cześć natury i codzienności. Zauważam wielką różnorodność technik – od akwareli, przez olej, akryl, na technikach własnych skończywszy; dużą różnorodność formy – od realizmu, przez rozmaite stylizacje, po abstrakcję geometryczną”.

Dominika Leszczyńska

KATALOG WYSTAWY ON-LINE

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Wstęp wolny

Zwiedzanie galerii poza wernisażem jest możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym – 693 922 371, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-15:00, domofon nr 6.