Pożegnanie o. Hieronima Tarłowskiego Asystenta Kościelnego Civitas Christiana we Włocławku

Jesteś  posłańcem Boga.
Śmiało więc idź miedzy ludzi
idź ufnie Jezusa śladami
my będziemy się modlić za Tobą
by Bóg obdarzył Cię swymi łaskami.

28 czerwca 2014 r. w Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej  Łaskawej  Niezawodnej Nadziei dziękowaliśmy Panu Bogu za 12 lat pracy duszpasterskiej o. Hieronima Tarłowskiego naszego  Asystenta  Kościelnego  Civitas Christiana we Włocławku.  Dekretem o. Prowincjała został  on powołany i przeniesiony  do Klasztoru oo. franciszkanów Reformatów i Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Warszawie. Uroczystą dziękczynną Mszę Św. odprawił o. Hieronim w koncelebrze ks. Prałata Stanisława Waszczyńskiego, ks. Jerzego Etynkowskiego, ks. Franciszka Cieślaka i o. Piotra Grążawskiego seniora tutejszego Sanktuarium.


W wygłoszonej homilii podziękował Bogu i szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej Daleszyckiej w Daleszycach, Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce,  Matki Bożej Częstochowskiej w Australii, Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie, Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei  we Włocławku, podziękował również  za otrzymany  dar wiary i modlitwy, głoszenie dobrej nowiny, codzienny cud miłości na ołtarzu świętym podczas eucharystii, za pośrednictwo w dziele Pojednania i przebaczania, za obecność w chwilach bólu i cierpienia, za głębokie  przeżycia religijne na pielgrzymich szlakach.  Nie zabrakło słów podziękowania wszystkim zgromadzonym parafianom ,członkom Stowarzyszenia Civitas Christiana i grupom modlitewnym Św. Ojca Pio i Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich oraz posługującym ministrantom za wszystkie lata pobytu we Włocławku,
wspólne Msze Sw. i adoracje Najświętszego Sakramentu za to wszystko , co składa się na życie Kościoła czyli za wspólnotę modlitewną .
Po zakończeniu Eucharystii Przewodnicząca Oddziału Civitas Christiana Cecylia Pejas wraz z viceprzewodniczącym  Józefem Kotrysiakiem  wręczyła  kwiaty i pożegnała słowami.
W Te Deum Laudamus za 45 lat kapłaństwa napisałeś Ojcze
„ W swojej dobroci uczyń mnie pełnym słodyczy (pogody ducha).
Daj mi zdolność dostrzegania dobra tam,  gdzie nikt go nie oczekuje,
i talentów u ludzi po których nikt się niczego nie spodziewa.
I w swej łasce,  Panie,  naucz mnie mówić im o tym’’ Idź Ojcze i  mów innym o tym tak jak nam mówiłeś i nas o tym pouczałeś.
W imieniu członków i sympatyków  Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana chcemy Ci podziękować za 12 lat służby jako asystenta kościelnego naszego stowarzyszenia
we Włocławku. Za wspólne Msze św. i spotkania w trzecie soboty miesiąca,  katechezy, za  prowadzenie corocznych Dni Skupienia i liczne pielgrzymki  połączone z modlitwą i zwiedzaniem  najpiękniejszych Sanktuariów w Polsce i Europie. Uczyłeś nas, jak swoim życiem codziennym świadczyć o tym, że jest się prawdziwym chrześcijaninem. Za to wszystko jesteśmy Ci Ojcze Hieronimie bardzo wdzięczni.  Niech Bóg błogosławi Tobie Ojcze we wszystkich poczynaniach, Maryja wyprasza potrzebne łaski i szczęść Boże w nowym miejscu służby.
Pozostałe Grupy modlitewne również wręczyły wiązanki kwiatów i słowa podziękowania za opiekę i nauczanie prawd wiary, miłości i nadziei.
Na zakończenie o. Mariusz Dębiński – Gwardian Klasztoru  i Kustosz Sanktuarium  skierował z serca płynące słowa pożegnania pełne wzruszenia i przepełnione Bożą miłością. Życzył zdrowia i Bożego błogosławieństwa na nowej placówce w Warszawie .
Nie rozstajemy się dziś na zawsze. Mamy nadzieję, że tak jak Ty, drogi Ojcze Hieronimie , znalazłeś swoje miejsce w naszych sercach, tak i my pozostaniemy dla Ciebie w Twoim sercu.

Ewa Palińska