Plener Rzeźbiarsko – Malarski

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Toruniu, wzorem ubiegłych lat pod koniec maja, organizuje plener rzeźbiarsko- malarski. Tegoroczny plener skupił twórców rzeźb oraz malarzy na terenie ruin Zamku Krzyżackiego w Toruniu.

Ideą tegorocznego pleneru jest powstanie prac nawiązujących do legend toruńskich, które usytuowane na terenie zamku dadzą zwiedzającym dodatkowy element wiedzy, która zwłaszcza w formie legend zapada głębiej w pamięć młodzieży ale nie tylko. Również wielu dorosłych nie zawsze zna legendę o spotkaniu Wisły z Krzywą Wieżą, kucharzu Jordanie, smoku toruńskim, czy grzechu krzyżaka. Te inspiracje i nie tylko, zafascynowały twórców uczestniczących w tegorocznym plenerze, który odbywa się w dniach od 26 do 31 maja br. Dla odwiedzających  w tym czasie Ruiny Zamku jest to dodatkowa atrakcja podglądania twórców w trakcie ich pracy a może i da możliwość nabycia którejś z ich wcześniejszych prac. Wiadomo już , że jedna z rzeźb tradycyjnie powędruje na Osiedle Tysiąclecia, które dzięki wcześniejszym plenerom zgromadziło już sporą ich kolekcję.
Współorganizatorem pleneru jest Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu, instytucja finansującą jest Gmina Miasta Toruń. Sponsorami wspierającymi projekt jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kopernik” w Toruniu, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu, Targi Toruńskie Sp. z o.o., MPO  Sp. z o.o w Toruniu oraz Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Dofinansowano-ze-środków-Gminy-Miasta-Toruńwww.torun.pl