„Na medycznym szlaku – impresje reporterskie”

             Przy bardzo dobrej frekwencji naszych członków, sympatyków, zaproszonych Gości, Rodziny, władz Rypina, gminy Brzuze i Rogowo, współpracowników medycznych, ks. kan Jerzego Drozdowskiego odbyło się spotkanie promujące wydawnictwo zat. „Na medycznym szlaku – impresje reporterskie”, które napisał lek. med. Andrzej Dąbrowski. To rypinianin z wieloletnim dorobkiem zawodowym m. in. ponad 15 lat pracy w Danii i Norwegii.

         Ten kardiolog patamorfolog, ekspert, jest także jednym z siedmiu na świecie autorów publikacji naukowej, poświęconej nowotworowi złośliwemu sromu, z której korzystać można w Centralnym Instytucie Medycznym w Esbjerg w Danii.

         Jego powrót do miasta dzieciństwa to świadomy dobry wybór, jak sam pisze – „ sens przebywania na tym świecie i wewnętrzny porządek”.

         Spotkanie miało swoją narrację w postaci czytanych fragmentów książki „ Na medycznym szlaku” przez koleżanki: Ewę Szpakiewicz, Danutę Wiśniewską i stosownych piosenek w wykonaniu Jacka Szablewskiego – członków naszego Bractwa Literackiego.

         Doktor Andrzej Dąbrowski opowiadał i odpowiadał na pytania red. Bogumiła Drogoroba oraz prowadzącej spotkanie kol. Z Rogowskiej.

         Wpisy dedykacji do książki były też okazją do rozmów z Autorem, który bardzo chętnie i … długo kontaktował się z czytelnikami.

         Spotkanie zorganizowano mając na względzie promocję kultury regionu, w którą wpisują się ciekawi,wykształceni ludzie preferujący swoją „małą ojczyznę”.

fot. Wojciech Goźliński