Bydgoszcz: Msza Święta oraz spotkanie „O Polskę Niepodległą, ale jaką?”

13 kwietnia o godz. 19:15 w Bydgoskim Sacré-Cœur (kościół na placu piastowskim), odbędzie się Msza Święta w klasyczym rycie rzymskim, a po niej spotkanie z Tomaszem Wiśniewskim zatytułowane „O Polskę Niepodległą, ale jaką? Dylematy ideowe kształtu odrodzonej Rzeczypospolitej”.

Tomasz Wiśniewski to urodzony w 1988 roku w Bydgoszczy, absolwent UMK, doktorant w Zakładzie Historii Najnowszej Polski Uniwersytetu Gdańskiego;  kończy przygotowywanie rozprawy doktorskiej poświęconej Polakom Grekokatolikom w II RP.

Zainteresowania badawcze: mniejszości wyznaniowe, pamiętnikarstwo, prasa, ugrupowania monarchistyczne. Publikował m.in. w „Dziejach Najnowszych”, „Herito”. Obecnie realizuje grant Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk dotyczący szlachty inflanckiej w latach 1764-1772.
Ojciec Heleny i Jerzego, mąż Marty. Bydgoszczanin z urodzenia i reemigracji. Absolwent III LO im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy. Miłośnik bydgoskich kamienic.

Spotkanie odbędzie się ok. g. 20 w Sali Domu Parafialnego przy pl. Piastowskim 5, III p.

Organizatorem spotkania jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.