Konkurs Biblijny we Włocławku

W dniu 25 kwietnia 2017 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, odbył się etap diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, któremu pobłogosławił Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Etap diecezjalny XXI OKWB to wyjątkowe spotkanie 94 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych  wraz z 32 katechetami  z diecezji włocławskiej, którzy mogli spotkać się w sercu diecezji, zwiedzić katedrę (większość uczniów po raz pierwszy we Włocławku) oraz Wyższe Seminarium Duchowne.

Komisja w składzie:
ks. dr Marek Raszewski – biblista
Katarzyna Kluzik – koordynator diecezjalny
Barbara Włodarska  – członek Zarządu  KSCCH we Włocławku
oceniała zmagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie poprzedzi X Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie (11-12 maja 2017), stanowiące duchowe i merytoryczne przygotowanie finalistów do czerwcowych zmagań.

W Niepokalanowie diecezję włocławską reprezentować będą :
Maria Piątkowska – uczennica ZSK im. J. Długosza we Włocławku , I miejsce opiekun ks. Marcin Lewandowski
Emilia Olszewska  – uczennica  Liceum Ogólnokształcącego w Kole,    I miejsce opiekun Iwona Kędzierska
Marta Florczak – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli,      I miejsce opiekun Danuta Drabińska

Wszystkim uczestnikom i laureatom etapu diecezjalnego gratulujemy. Dziękujemy katechetom za podjęty trud związany z przygotowaniem młodzieży do XXI OKWB. Składamy szczególne podziękowania dla ks. prałata dr hab. Jacka Szymańskiego Rektora WSD we Włocławku za umożliwienie przeprowadzenia etapu diecezjalnego oraz za serdeczne przyjęcie uczestników Konkursu i ich katechetów.

Katarzyna Kluzik, koordynator diecezjalny