Kłaniajmy się Matce Bożej – Dzień Skupienia w Brodnicy

Każdego roku członkowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z terenu Okręgu w Toruniu wraz z rodzinami i sympatykami pielgrzymują  do wybranego miejsca w regionie, by wspólnie pogłębiać formację duchową i intelektualną oraz wzmacniać integrację. W tym roku Dzień Skupienia odbył się w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy, gdzie przybyły grupy pielgrzymów z Torunia, Rypina, Włocławka, Bydgoszczy, Inowrocławia, Wąbrzeźna, Ślesina oraz Golubia – Dobrzynia.

Najważniejszym wydarzeniem Dnia Skupienia była Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem Proboszcza Parafii Matki Bożej Fatimskiej ks. kan. Gabriela Aronowskiego. W wygłoszonej homilii Ksiądz Kanonik nawiązał do patrona Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, jego działalności i misji wobec prześladowanego Kościoła w Polsce.
Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy mogli się wsłuchać w poezję Maryjną pt. „Kłaniajmy się Matce Bożej”  w wykonaniu Bractwa Literackiego z Rypina, które obchodzi w tym roku 10-lecie pracy twórczej, co zostało uhonorowane przez Władze Stowarzyszenia wyróżnieniem. W tym dniu również zostali odznaczeni zasłużeni członkowie Medalami Honorowymi stowarzyszenia. Po obiedzie uczestnicy Dnia Skupienia wysłuchali koncertu w wykonaniu Jacka Beszczyńskiego z Zespołem.