[FOTORELACJA] Im dalej… Tym lepiej… :) Hanna Osowicka-Kozarzewska i Aleksandra Kozarzewska-Jedynak

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Toruniu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Im dalej tym lepiej… ;)” – Hanna Osowicka-Kozarzewska i Aleksandra Kozarzewska-Jedynak, który odbędzie się 31 października (czwartek) o godz. 18:00 w Galerii OMEGA im. Marka Hoffmanna, ul. Przedzamcze 12/4.

Zdjęcia z wernisażu – https://omega.civitaschristiana-torun.pl/im-dalej-tym-lepiej/

Nieco przekorny tytuł wystawy „Im dalej tym lepiej… ;)” wprowadza w świat malarstwa widziany oczami dwóch artystek połączonych więzami rodzinnymi – Hanny Osowickiej-Kozarzewskiej oraz jej córki Aleksandry Kazarzewskiej-Jedynak. Subtelny charakter prezentowanych prac doskonale koresponduje z nadchodzącym okresem Zaduszek.

Hanna Osowicka-Kozarzewska

Ukończyła studia malarskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą – we Włoszech, na Węgrzech, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Uczestniczyła również w wielu pracach konserwatorskich, zajmując się głównie rekonstrukcją malarstwa, m.in. w latach 1991-95 pracując w Ópusztaszer na Węgrzech przy wielkoformatowej Panoramie  „Przybycie Węgrów”. Wiele uwagi i pracy poświęca także młodym adeptom malarstwa i rysunku.

Dzieła Hanny – tak skromnej, wyciszonej osoby – niemal eksplodują wewnętrznym napięciem”.

Arpad Szücs, węgierski malarz i krytyk sztuki

 

Aleksandra Kozarzewska-Jedynak

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (grafka) oraz Politechniki w Mediolanie (Communication Design). Pracowała dla agencji reklamowych w Mediolanie (White Red & Green), Florencji (CloeCommunication) i Warszawie (InkCommunication, Agencja UP). Zrealizowała szereg projektów grafcznych, reklamowych i wystawienniczych m.in. dla Deloitte, Microsoft, BGŻ, Hala Koszyki, Muzeum w Lidzbarku Warmińskim, Kyosk, Ochnik, Albert I’mStein. Jest autorką ilustracji dla kwartalnika „Przekrój” i wydawnictwa MAC.

Od kilku lat zajmuje się także jubilerstwem. Współtworzy markę biżuteryjną MIJO.

Malarstwo jest dla Aleksandry źródłem wielu inspiracji, które owocują w różnych dziedzinach artystycznych.

Wstęp wolny

Zwiedzanie galerii poza wernisażem jest możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym – 693 922 371, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-15:00, domofon nr 6.