[FOTORELACJA] Wernisaż z okazji 25-lecia działalności Toruńskiego Stowarzyszenia „Współpraca”

Z okazji 25-lecia działalności TSW Członkowie Stowarzyszenia mogli przedstawić swoje prace plastyczno-rękodzielnicze na wernisażu w Galerii Omega. Spotkanie odbyło się 24 czerwca, dzięki uprzejmości Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Toruniu Pana Piotra Hoffmanna. Na wernisażu pojawili się Członkowie TSW wraz z przedstawicielami rodzin oraz Panie z naszego Klubu Seniora.

Wystawę otworzyła i przywitała zaproszonych gości Pani Marzena Wolska – Przewodnicząca TSW, Pan Michał Myszkowski – Wiceprzewodniczący TSW oraz Pan Piotr Hoffmann – Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Toruniu. Terapeuta Pan Kamil Lewicki w kilku słowach opowiedział o przedstawionych na wystawie obrazach oraz pracach rękodzielniczych.

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie i spore emocje. Ekspozycje były różnorodne, dominowały obrazy malowane farbami akrylowymi oraz olejnymi, prace na szkle, rysunki tworzone kredkami ołówkowymi, pastelowymi oraz akrylowymi. Wśród obrazów znalazły się też haftowane muliną, grafiki rysowane cienkopisami, linoryty. Przedstawione dekoracje na stołach to różnorodność technik – kartki okolicznościowe wykonywane metodą iris folding (sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys), ozdoby z filcu, drewna, styropianu ozdabiane cekinami, koszyki z mydła zdobione wstążką i sztucznymi kwiatami, zakładki do książek oraz dekoracje stołu ze szkła. Wyróżniona przez Pana Piotra Hoffmana została szczególnie jedna z prac – obraz na tkaninie wykonany przez Pana Dariusza Kacprzaka, przedstawiający jedność i szacunek – między osobami z niepełnosprawnością, seniorami, osobami młodymi i zdrowymi na tle naszego miasta – jednym słowem WSPÓŁPRACA.

Wystawę będzie można podziwiać do końca lipca, w każdy czwartek między godziną 10.00 – 12.00 w Galerii Omega. Serdecznie zapraszamy!

Więcej zdjęć:

Toruńskie Stowarzyszenie Współpraca