Etap Diecezjalny – XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W dniu 9 kwietnia 2014 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przeprowadziło etap diecezjalny XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, któremu pobłogosławił Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Odbywające się w całej Polsce etapy diecezjalne Konkursu Biblijnego, składały się z dwóch zasadniczych części, pisemnej oraz ustnej. W pierwszej, wszyscy uczestnicy spotkali się z testem składającym się z pytań wyboru oraz takich, w których było wymagane pisemne odniesienie się do postawionego problemu z zakresu Ksiąg Królewskich (1 i 2) i Ewangelii wg św. Marka. Na tej podstawie, wyłoniliśmy 7 najlepszych uczestników, którzy przeszli do kolejnej części eliminacji. W drugim etapie, na podstawie ustnych odpowiedzi komisja, której przewodniczył ks. dr Marek Raszewski – biblista wyłoniła troje zwycięzców, i to właśnie oni w dniach 2 i 3 czerwca br. pojadą  do Niepokalanowa. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej poprzedzi  VII Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie (13-14 maja 2014), stanowiące duchowe i merytoryczne przygotowanie finalistów do czerwcowych zmagań, w których nagrodami są indeksy na wiele interesujących kierunków studiów, ufundowanych przez 10 uczelni wyższych w Polsce. Zwycięzcy udadzą się także z pielgrzymką do Ziemi Świętej i do Rzymu, ufundowaną przez biuro podroży Novum Travel, które obok firmy Grupa Inco S.A. jest fundatorem nagród głównych w Konkursie.
W Niepokalanowie diecezję włocławską reprezentować będą :
Justyna Florczak – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli – I miejsce
Konrad Kozłowski – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie – II miejsce
Agnieszka Banach – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu – III miejsce
Wszystkim uczestnikom i laureatom etapu diecezjalnego gratulujemy. Dziękujemy katechetom za podjęty trud związany z przygotowaniem młodzieży do XVIII OKWB. Składamy szczególne podziękowania dla ks. prałata dr hab. Jacka Szymańskiego Rektora WSD we Włocławku za umożliwienie przeprowadzenia etapu diecezjalnego oraz za serdeczne przyjęcie uczestników Konkursu i ich katechetów.
Więcej informacji na www.okwb.pl

Cecylia Pejas  – koordynator diecezjalny.