Etap Diecezjalny – XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W  Bydgoszczy etap diecezjalny rozpoczął się Nabożeństwem Słowa Bożego w kaplicy WSD, po którym już w auli, uczniów i katechetów powitał rektor WSD, ks. dr hab. Wojciech Szukalski, po czym 50 uczniów, zaczęło rozwiązywać test pisemny.

Diecezjalna Komisja Konkursowa, której przewodniczył    ks. Sławomir Bromberek wyłoniła siedmioro najlepszych do cz. ustnej. Każdy z siódemki odpowiadał  na te same pytania. Był to zestaw nr 3. Najlepiej odpowiadał Krzysztof Michalak z  Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, przygotowany przez p. Aleksandrę Bejtkę, który bezbłędnie napisał test, uzyskując 90 p-tów,  jak też bezbłędnie odpowiadał  na pytania.  Pozostała szóstka nie dała już pełnej odpowiedzi. Kolejne miejsca zajęli: Dawid Kroplewski, Ewelina Rucińska,  Gabriela Ziółkowska, Dawid Chyliński, Paulina Bartniczak i Anna Wiśniewska.
Podczas kilku godzin pobytu w gościnnym WSD był też czas na rozmowy, na skromny poczęstunek, na prezentacje multimedialne naszego Stowarzyszenia, Konkursu, także Grupy Inco oraz sponsora nagród dla finalistów, tj. pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu-Biura Turystyki i Transportu NOVUM travel. Dodatkowo zaprezentowany został półgodzinny film o obchodach Wielkiego Tygodnia, tzw. Semana Santa w Sewilli, w którym czytane były fragmenty Ewangelii, w tym wg św. Marka.
Kulminacyjnym momentem było wręczenie  najlepszym uczniom specjalnych dyplomów wraz z książkowymi  nagrodami Instytutu Wydawniczego PAX.

Hanna Marchlik