Etap Diecezjalny – XVI OKWB Włocławek

W auli Wyższego Seminarium Duchownego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  23.04.2012 r. odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 59 uczestników wyłonionych w eliminacjach, które odbyły się w 28 szkołach diecezji włocławskiej.  Jury przewodniczył  ks. dr Marek Raszewski – biblista. W Komisji zasiedli również o. Hieronim Tarłowski – asystent kościelny oddziału włocławskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, Cecylia Pejas i Katarzyna Kluzik .

Na zwycięzców etapu ogólnopolskiego czekają indeksy na teologię, historię, filozofię, kulturoznawstwo, historię sztuki, nauka o rodzinie lub italianistykę z elementami chrześcijaństwa.

Do finału w Niepokalanowie w dn. 4 – 5 czerwca 2012. zakwalifikowali się:

1. Maciej Oborski – Zespół Szkół Katolickich im. Jana Długosza – Włocławek

2. Kowalski Kamil –  Centrum Kształcenia Praktycznego – Aleksandrów Kujawski

2. Tomasz Janiak – I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki – Turek

Finaliści wcześniej, będą mieli okazję do bezpłatnego udziału w V Częstochowskim Spotkaniu Młodych z Biblią, które odbędzie się 10 – 11 maja. Ma ono charakter formacyjno – warsztatowy i poświęcone jest tegorocznej tematyce Konkursu. Ponadto, w programie zaplanowano m.in. konferencję nt. „Biblia Księga Życia”, którą wygłosi paulin o. Piotr Łoza oraz warsztaty dziennikarskie w redakcji Tygodnika Katolickiego Niedziela. Młodzi wezmą też udział w modlitwie różańcowej przy najcenniejszej relikwii Jana Pawła II – przestrzelonym pasie papieskiej sutanny oraz we mszy świętej, w Kaplicy Matki Bożej.

Pozostałe miejsca zajęli:

Anna Salamon – I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

Martyna Frońda – II Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Koninie

Marta Otrębska– I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli

Sochacki Mateusz –   LO w Kole

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy  a siódemka laureatów etapu ustnego  nagrody książkowe.

Dokumentację zdjęciową wykonała Ewa Palińska