Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca 2020 roku w Warszawie!

Podczas briefingu w Domu Arcybiskupów Warszawskich kard. Nycz poinformował o dacie i miejscu beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Beatyfikacja odbędzie się w dniu 07.06.2020 r. w Warszawie!

Beatyfikacja odbędzie się dokładnie 10 lat i jeden dzień po beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Kard. Nycz podał także nazwisko wysłannika papieża Franciszka, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego. Do Warszawy przybędzie papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Ojca Świętego 7 czerwca będzie przewodniczył uroczystościom beatyfikacyjnym i Mszy św. na placu Piłsudskiego w Warszawie.

W Domu Arcybiskupów Warszawskich zaprezentowano też logo beatyfikacyjne. Zostało ono wypracowane przez zespół kreatywny portalu Stacja 7, a wykonała grafik Agnieszka Kozioł. Logo przedstawia krzyżyk otoczony złota aureolą i faksymile podpisu Prymasa Wyszyńskiego. – W tym znaku krzyża wyraża się cała jego droga życiowa, cierpienie i śmierć. Złota aureola jest natomiast symbolem zmartwychwstania i świętości – mówi Agnieszka Kozioł. Celowo został wykorzystany w logo odręczny podpis Prymasa Tysiąclecia, którym sygnował podpisywane przez siebie dokumenty, rozpoznawalny także dzięki jego zapiskom. Założeniem projektu było połączenie nowoczesności z rysem postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcieliśmy, aby logo cechowała prostota i elegancja – podkreśliła.

Podczas briefingu zostało zaprezentowane logo beatyfikacyjne. Od dzisiaj zacznie także funkcjonować oficjalny serwis beatyfikacyjny: www.prymaswyszynski.pl.

Briefing prasowy odbył się w poniedziałek 21 października 2019 r. o godzinie 13:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Archwawa.pl/md