Barwy Duszy – Wystawa prac Aleksandra Popowa

Wigilia św. Andrzeja potocznie zwana Andrzejkami jest owiana szeregiem tradycji i zwyczajów. Galeria OMEGA, w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „”Civitas Christiana” w Toruniu, co prawda nie sięgnęła po zwyczaj wróżb i zabiegów magicznych, natomiast oczarowywała wystawą prac Aleksandra Popowa pt. „Barwy duszy”.  Zebrani goście mogli podziwiać malownicze pejzaże kresów, a także porozmawiać z autorem prac i uświadomić sobie, iż w dzisiejszym jakże mocno zglobalizowanym świecie odartym z szat natury poprzez przemysł i nieustanną gonitwę za tym aby żyło się nam lepiej i wygodniej, istnieją tak piękne i nieskalane przez człowieka zakątki. Wernisaż był także znakomitą okazją do uhonorowania naszych przyjaciół Andrzejów, akwarelami autora wystawy.

Aleksander Popow urodził się w 1953 roku na dawnych polskich kresach w Wołkowysku. Studiował malarstwo i grafikę w renomowanym witebskim instytucie pod kierunkiem prof. Feliksa Gumienia i prof. Anatola Czmila. Miał także niebywałą okazję pobierania nauk od mistrza Marca Chagalla. Specjalizuje się w akwarelach i rysunku ołówkiem. W latach 1978 – 2010 brał udział w ponad 50 wystawach w Polsce, Estonii, Rosji, Francji, na Białorusi, Litwie i Łotwie.
Ulubione motywy malarskie Aleksandra Popowa to pejzaż, kwiaty, portret i architektura.
W twórczości ostatnich lat bardzo silną pozycję zajmuje Toruń, który oczarował artystę na tyle, że powstają coraz to nowe obrazy w nietypowych często ujęciach. Efektem tego jest mimowolny udział Aleksandra Popowa w promocji Torunia, ponieważ akwarele ukazujące piękno Grodu Kopernika znajdują się w zbiorach prywatnych w wielu krajach na wszystkich kontynentach.

Artysta maluje także na zamówienia indywidualne – kontakt; Tel. +48 607 337 605