Godziszewy – niewielka wioska opodal Rypina w historycznej Ziemi Dobrzyńskiej, jest na ustach i w myślach tych, którzy kojarzą ja z błogosławioną Walentyną Łempicką, niezwykle zasłużoną i ciekawą siostrą zakonną, której biografia mogłaby posłużyć na scenariusz filmowy, nawet z wątkami sensacyjnymi.
Tutaj właśnie 42 osobowa grupa członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie, spotkała się przy pięknej kapliczce Maryjnej upamiętniającej również Walentynę Łempicką ufundowanej głównie przez tamtejszych mieszkańców, wśród których inicjatorem i opiekunem jest pan Marek Mularski komendant OSP w Godziszewach z małżonka Martą. Została ona poświęcona w ubiegłym roku podczas uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez kapłanów rypińskich parafii. Uczestniczyli w niej również goście z Kęt, miejscowości w której Matka Maria Łempickiej pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa, Obecnie przy kapliczce odprawiane są nabożeństwa, w czasie których wierni modlą się również o cud potrzebny do uznania naszej rodaczki jako świętą w całym świecie.
Na program spotkania członków i sympatyków rypińskiego „Civitas Christiana” złożyły się Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz przypomnienie życiorysu Służebnicy Bożej Walentyny Łempickiej.
Oba te punkty programu poprowadził ks. prałat Tadeusz Zaborny, inicjator wszelkich działań związanych z kultem Sługi Bożej pochodzącej z Godziszewa i ochrzczonej w Parafii Świętej Trójcy w Rypinie.
Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, chwili relaksu w tym ważnym zakątku naszej małej Ojczyzny, związanej także z działalnością OSP.
Spotkanie z okazji 100 rocznicy śmierci Sługi Bożej w stulecie Odzyskania Niepodległości Polski, zakończono modlitwą wstawienniczą do Matki Łempickiej w indywidualnych intencjach, która mówiła:
„Sama dla siebie nie pragnę nic, oprócz maleńkiego miejsca bez żadnej chwały w niebie – abym tylko mogła na Mego Najmiłosierniejszego Pana i Ojca, patrzeć mogła”.
Organizatorka spotkania przewodnicząca Oddziału Zenobia Rogowska serdecznie podziękowała wszystkim za kreatywną obecność, kierując szczególne słowa wdzięczności do Ks. prałata Tadeusza Zabornego oraz Państwa Marty i Marka Mularskich – gospodarzy miejsca spotkania.
Zenobia Rogowska